Anasayfa · Personel · Ara · Linkler · Bize Ulaşın 28/04/2015
Ana Menü
İLÇEMİZ ÇİVRİL
ÇİVRİL HARİTA
TARIMSAL YAPI
ÇALIŞMALARIMIZ
ANALİZ LABORATUARI
TARIMSAL KURULUŞLAR
DESTEKLEMELER
YETİŞTİRİCİLİK BİLGİLERİ
E - KİTAP
FOTOĞRAF GALERİSİ
BİMER
BİLGİ EDİNME
ÇİFTÇİ BİLGİLENDİRME
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
Denizli Valiliği
Çivril Kaymakamlığı
Denizli GTH İl Müdürlüğü
Çiftçi Bilgilendirme
Çiftçi Bilgilendirme Servisi
Ekmeğni İsraf Etme
Güvenilir Gıda Sağlıklı Yaşam
Çiftçi Kayıt Sistemi Başvuru Evrakları
Hoşgeldiniz
YENİ WEB SİTEMİZ YAYINDA
http://denizli.tarim.gov.tr/civril

YETENEKLİ ÇİFTÇİ YARIŞMASINDA İLÇEMİZİ TEMSİL EDEN ÇİFTÇİ AİLE BİRİNCİ OLMUŞTUR.

            Pamukkale Tv program yapımcısı Mustafa Kemal YUĞCU' nun hazırlayıp sunduğu Yetenekli Çiftçi Yarışması 13/03/2015 Cuma günü 11.Denizli Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı etkinlikleri kapsamında il finali yapılmıştır.                          Çivril, Acıpayam, Çal, Sarayköy ve Tavas ilçelerinde birinci olan çiftçi aileler yarışmaya katılmıştır. Tarım ve Hayvancılık konularında yapılan yarışmada Çivril ve Sarayköy başabaş mücadele etmiş ve yedek sorularla Çivril İlçemizi temsil eden Jale ve Mustafa Karaman çifti yarışma birincisi olmuştur.

METEOROLOJİDEN ZİRAİ DON UYARISI
      Zirai faaliyetlerin başladığı, meyve ağaçlarının tomurcuklandığı ve çiçeklendiği ülkemizin Marmara, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu, Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu bölgesinde 17 Mart 2015 Salı gecesinden 22 Mart Pazar günü sabah saatlerine kadar hafif, yüksek kesimlerinde ise orta kuvvette zirai don olayı beklenmektedir. Başta meyve ve sebze üreticilerimiz, seracılarımız olmak üzere zirai faaliyette bulunan çiftçilerimizin; tahmin edilen zirai don tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.
          AÇIKLAMA : 2 m siper içi sıcaklığına göre bitkiler için don sınıflandırması; Hafif don : 0 °C ila -2.2 °C, Orta kuvvette don : -2.2 °C ila -4.4°C, Kuvvetli don : -4.4 °C’den daha düşük .
ÇİÇEKTE OLAN SERTÇEKİRDEKLİ MEYVE AĞAÇLARINDA MONİLYA HASTALIĞINA KARŞI İLAÇLAMA İLANI

İlçemizde mevcut SERT ÇEKİRDEKLİ MEYVE ağaçlarında çiçeklenmenin başlaması ve yağışlar nedeni ile MONİLYA hastalığına karşı ÇİÇEKTE OLAN meyve çeşitleri bulunan çiftçilerin bahçelerini en kısa sürede ilaçlamaları gerekmektedir.
1. İlaçlama: Çiçeklenme başlangıcında ( % 5 - 10 çiçekte)
2. İlaçlama: Tam çiçeklenmede ( % 90 - 100 çiçekte) .
Çiftçilerimizin en kısa sürede bahçelerini ilaçlamaları gerekmektedir.İlan Metni
ŞEFTALİ, KİRAZ VE VİŞNE AĞAÇLARINDA GÖRÜLEN MANTARİ VE BAKTERİYEL HASTALIKLAR İLE MÜCADELE ZAMANI GELMİŞTİR

       İlçemizde ŞEFTALİ, KİRAZ ve VİŞNE ağaçlarında görülen çeşitli mantari ve bakteriyel hastalıklar için ilaçlama zamanı gelmiştir.
     Çiftçilerimizin en kısa sürede bahçelerini ilaçlamaları gerekmektedir.İlan Metni
HUBUBAT TARLALARINDA ZARARA SEBEP OLAN SEPTORYA YAPRAK LEKE HASTALIĞINA DİKKAT!...

     İlçe Müdürlüğümüz tarafından hububat ekili arazilerde yapılan kontrollerde; bazı tarlalarda SEPTORYA YAPRAK LEKE HASTALIĞININ oluştuğu tespit edilmiştir.
     Çiftçilerimizin tarla kontrollerini yapmaları ve hastalık görülen tarlalardan alacakları hastalıklı örnekler ile İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüze başvurarak reçete edilen Bitki Koruma Ürünleri ile tavsiyeler doğrultusunda ilaçlamaları gerekmektedir. İlan Metni
BİTKİ KORUMA ÜRÜNLERİNİN ÖNERİLMESİ, UYGULANMASI VE KAYIT İŞLEMLERİ

         Bitki ve bitkisel ürünlerde zararlı organizmalarla mücadelede kullanılan bitki koruma ürünlerinin tarla, bahçe veya bağlar ile ürünlerin saklandığı yerlerde uygulanmasında bilinçsiz bir şekilde kullanılmasını önlemek, insan, bitki ve çevre, sağlığının korunması, bitkisel ürünlerde kalıntı probleminin ve tavsiye dışı ilaç kullanımının engellenmesi ve izlenebilirliğin sağlanması amacıyla hazırlanan “Bitki Koruma Ürünlerinin Önerilmesi, Uygulanması ve Kayıt İşlemleri Hakkında Yönetmelik 03.12.2014 tarih ve 29194 sayılı Resmi Gazetede yayınlanmıştır, Bu çerçevede; bitkisel üretim yapan kişiler :(Aile ziraatı dışında bitkisel üretim yapan ve bunları ticari amaçlı pazarlayan kişiler) Bitkisel üretim yaptığı alanlarda, bitki koruma ürünü uygulamalarını yapabilmesi için Bitki Koruma Ürünleri Uygulama Belgesi almış olan yetkili kişilere yaptırması veya kendisinin belge alması zorunludur.
            İlçe Müdürlüğümüz tarafından tüm mahallelerde eğitimler düzenlenmiştir, buralarda düzenlenen eğitimlere katılamayan üreticilerimiz için 05 Mart 2015 Perşembe günü saat 11.00 de Ziraat Odası Toplantı Salonunda(EGEŞOK üstü) eğitim toplantısı düzenlenecektir, uygulama belgesi almak için üreticilerimizin toplantıya katılması ve İlçe Müdürlüğümüze başvuruda bulunması gerekmektedir.
ŞEFTALİ BAHÇELERİNDE ZARARA NEDEN OLAN MEYVE GÖZ KURTLARI İLE MÜCADELE ZAMANI GELMİŞTİR.

       İlçemizde geçtiğimiz yıllarda zarar görülen Şeftali bahçelerinde  MEYVE GÖZ KURDU için ilaçlama zamanı gelmiştir.
      İlaçlama yapmadan önce Şeftali'nin Reçete ve Üretici Kayıt Defteri tutma zorunluluğu olan bitkilerden olması nedeni ile mutlaka Reçete ve Üretici Kayıt Defterinizi İlçe Müdürlüğümüzden alınız.      
       İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz yapacağınız gereksiz ilaçlamaları önlemek, uygun zamanda, uygun dozda ilaçlama yapmanız için çalışmaktadır. İlan Metni
BADEM, ERİK VE KAYISI AĞAÇLARINDA GÖRÜLEN MANTARİ VE BAKTERİYEL HASTALIKLAR İÇİN İLAÇLAMA İLANI

       İlçemiz şartlarında BADEM, KAYISI ve ERİK ağaçlarında    görülen çeşitli mantari ve bakteriyel hastalıklar için ilaçlama zamanı gelmiştir.
        Çiftçilerimizin en kısa sürede bahçelerini ilaçlamaları gerekmektedir.İlan Metni
BİTKİ KORUMA ÜRÜNLERİ BAYİLİK VE TOPTANCILIK İZİN BELGESİ SINAV TAKVİMİ
   Bitki Koruma Ürünü Bayilik ve Toptancılık İzin Belgesi talebinde bulunan kişilerin 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı Gıda ve Yem Kanunu ve bu Kanuna bağlı Bitki Koruma Ürünlerinin Toptan ve Perakende Satılması ve Depolanması Hakkında yönetmelik hükümlerine göre 2015 yılında yapılacak sınav Milli Eğitim Bakanlığı EĞİTEK tarafından 13 HAZİRAN 2015 Cumartesi günü Saat 10.00' da Ankara'da yapılacak olan sınava girmesi gerekmektedir.
         Müracaatların ilgili yönetmelik hükümlerine göre 24 Nisan 2015 tarihine kadar Denizli İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne yapılması önemle duyurulur.
2015 YILI ÇİFTÇİ KAYIT SİSTEMİ BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI
              30 Aralık 2014 tarih ve 29221 Sayılı (Mükerrer) Resmi Gazete'de "Çiftçi Kayıt Sistemi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" yayımlanmıştır. Yayımlanan yönetmelikte başvuru süresinin üretim yılının 30 Haziran tarihinde sona ereceği belirtilmiştir.
              2015 yılı ÇKS başvurularını yapamayan çiftçilerimiz 30 Haziran 2015 tarihine kadar başvurularını yapabileceklerdir. 
            İlgili yönetmelik hükümlerinde; "Çiftçilerin bu tarihten sonra sahip oldukları veya kiraladıkları tarım arazileri hariç olmak üzere ÇKS'ye yeni bir çiftçi ve arazi kaydı yapılamaz. Ancak çiftçiler, içinde bulunulan üretim yılında ÇKS'ye kayıtlı tarım arazileri üzerindeki üretim bilgilerinin güncellenmesini, üretim yılının 15 Temmuz -15 Ağustos tarihleri arasında yapabilirler." denilmektedir. Çiftçilerimizin 2015 yılı ÇKS kayıtlarını son tarihe bırakmadan bir an önce yaptırmaları menfaatlerine olacaktır.
Sayfa 1 - 44 1 2 3 4 > >>
DUYURULAR

2012 YILINDA TÜM İLANLARIMIZ KISA MESAJLA CEBİNİZDE KAYIT İÇİN
BİZE ULAŞIN


----------------------------

TARIM İLAÇLARININ REÇETELİ SATILMASI VE ALINMASI ZORUNLUDUR

----------------------------

TÜM ÜRÜNLERDE ÜRETİCİ KAYIT DEFTERİ KAYITLARININ TUTULMASI ZORUNLUDUR

----------------------------

174 ALO GIDA HATTI HİZMETİZDE

----------------------------

Hava Durumu
ÇİVRİL
Çivril'de Ayrıntılı Hava Raporu İçin Tıklayın
DENİZLİ
DENIZLI
UŞAK
USAK
Hizmet Standartları
Hizmet Standartları
2013 yılı Destekleri
Tarım ve Kırsal Kalkınma
TARSİM
Tarım Televizyonu
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ŞifreŞifremi Unuttum?
Şifrenizi öğrenebilmek için Buraya Tıklayın.
T.C. GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI ÇİVRİL İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ
Telefonlar; Santral: 0.258.7131036 Müdür: 0.258.7131024 Fax : 0.258.7132517
Stadyum Mah. TMO Karşısı Eski DSİ Binası ÇİVRİL - DENİZLİ